25 świątecznych filmów - czyli co oglądać w Boże Narodzenie?

Każdy, kto mnie zna, ten wie, że ja średnio lubię oglądać filmy. Bo za długie, bo nie potrafię tak długo się skupić, bo zaczynam gadać w środku i już nie wiadomo o co chodzi. No generalnie nie do końca moja forma, a jeśli już to coś lekkiego, zabawnego, co nie wymaga myślenia. Daleko mi do ambitnego kina - cóż nie wszystko w życiu musi być ambitne! 

Ale jest jeden gatunek filmów, który naprawdę lubię - FILMY ŚWIĄTECZNE! 

I choć fanką samych świąt nie jestem, to cały klimat, świąteczne gadżety, światełka, ozdoby i przede wszystkim filmy.... uwielbiam! Pewnie właśnie dlatego, że pełno w nich magii i takiego świątecznego, cukierkowego klimatu. No i śnieg. 

Także jeżeli jesteś fanem ambitnego kina - to zdecydowanie odradzam ten tekst - nic takiego się tu nie znajdzie. Same ckliwe filmy, których zakończenie znasz już od pierwszej minuty. Ale ja lubię tę przewidywalność. Daje jakieś takie... poczucie bezpieczeństwa.

 

Randki od święta

  Świąteczne klasyki: 

1. Kevin sam w domu 

Pewnie nikt mi nie uwierzy, ale pierwszy raz Kevina obejrzałam dopiero na 2 roku studiów na.... ćwiczeniach z prawa karnego. Może to nie komedia romantyczna, ale klasyk nad klasyki i ten raz fajnie obejrzeć!

2. To właśnie miłość

Chyba nie ma bardziej znanego filmu świątecznego! Totalny klasyk! Choć nie jestem jego największą fanką - bo chyba jest zbyt mało oczywisty i aż nadto ambitny, hahaha - to z pewnością wprowadzi w klimat świąt! 

3. Holiday

W skrócie - dwie kobiety (Cameron Diaz i Kate Winslet) zamieniają się domami na okres świąteczny. Oczywiście zmiana o 180 stopni, każda na początku się nie odnajduje, a potem... Cóż, nie będę Wam zdradzać tego zaskakującego zakończenia! Ale potem przez wiele lat czaiłam się na "zamianę domów", ale jakoś nikt nie chciał zamieszkać w Bełchatowie... :D

4. Listy do M. 

A to już chyba taki polski świąteczny klasyk! Ja najbardziej lubię pierwszą część, ale kolejne też wywołują uśmiech. I o to chodzi. Ale pierwsza - uwielbiam! 

5. Opowieść wigilijna  

Historia pouczająca, ponadczasowa i uniwersalna, dla całej rodziny. Uwielbiam ją od dziecka i właśnie sobie przypomniałam, pisząc ten tekst. Warto wrócić i na chwilę się zatrzymać.
Świąteczne komedie romantyczne: (wszystkie dostępne na Netflix) 

Tutaja daruję sobie opis każdego tytułu - to są komedie romantyczne, prawie każda ma ten sam schemat i kończy się miłosnym happy endem. Zero zaskoczenia, za to dużo piękna, szczęścia, ciepła i nadziei. No ja to totalnie kupuję!

6. Randki od święta - mój totalny hit!

7. Zamiana z księżniczką 1 i 2 - motyw wizualnego podobieństwa do księżniczki i ukradkowej zamiany - aż przypomniały mi się marzenia z dzieciństwa i filmy z Olsenkami! A druga część jest równie fajna.

8. Kalifornijskie święta - Beztroski bogacz udaje robotnika na farmie, przy przekonać właścicielkę do sprzedaży ziemi.

9. Święta na zamówienie - historia pracoholika i świątecznej dekoratorki

10. Świąteczny spadek - bogata, rozpieszczona jedynaczka jedzie do rodzinnego miasteczka swojego ojca, by poznać co to "ciążka praca".

11. Wigilijne wesele - konsultantka ślubna i prywatny detektyw

12. Prezenty z nieba - akcja charytatywna podczas prac przy zamknięciu tropikalnej bazy wojskowej

13. Świąteczny książę (ale raczej tylko 1 część) - każda mała dziewczynka chciała się przecież zakochać w księciu, no nie?

14. Kalendarz świąteczny - fotografka dostaje w prezencie kalendarz adwentowy, który przepowiada przyszłość

15. A wish for Christmas - znów biurowe klimaty.

16. Upalne święta - jeden z moich faworytów! Porzucona żona jedzie na safari do Afryki.

17. Świąteczny rycerz - rycerz. Ze średniowiecza. We współczesności. Moja pierwsza reakcja była mocno sceptyczna, ale koniec końców podobało mi się! 
 

Wasza świąteczna lista:  

To tytuły, które polecaliście mi na Instagramie :)

18. Firmowa gwiazdka

19. Dlaczego on? 

21. Złe Mamuśki 2 

22. Adwentowy kalendarz

23. Szklana pułapka 

24. Neverending story

25. Czekam na Twoją propozycję w komentarzu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger