4 seriale, które ostatnio obejrzałam i polecam

To, że jestem serialowym freakiem wiadomo nie od dziś. Seriali oglądam sporo, choć nie zawsze mam na to czas. Ale jeśli mam wybrać między serialem, a filmem, to zawsze padnie na serial - ot, po prosu wolę taką krótką formę.
No dobra, do rzeczy! Dzisiaj przychodzę z czterema serialami, które ostatnio obejrzałam i bardzo mi się podobały, więc polecam dalej i mam nadzieję, że i Wam umilą wieczory. Jak zwykle będzie różnorodnie, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli to nadal mało, to zapraszam do moich pozostałych wpisów z polecanymi serialami. A teraz przechodzę do konkretów, czyli jakie seriale warto obejrzeć!


jeshoots.com


1. You 


You to amerykański serial opowiadający o Joe - pracowniku księgarni, który ma obsesję na punkcie kobiet, z którym się spotyka. Serial poruszający wiele kwestii, które mogą współcześnie stanowić zagrożenie, jak chociażby stalking z wykorzystaniem internetu i social mediów.
Czekałam na ten serial, odkąd usłyszałam, że ma się pojawić nowa produkcja, w której zagra Penn Badgley, czyli serialowy Dan z Plotkary. I zdecydowanie było warto. Pochłonęłam całość bardzo szybko i czekam na kolejny sezon. Zdecydowanie jedna z lepszych produkcji, jakie ostatnio oglądałam i najlepsza z dzisiejszego zestawienia. Serial dostępny na Netflixie. 


2. Killing Eve 


No dobra, tego serialu też się nie mogłam doczekać, tym razem ze względu na Sandrę Oh, którą kocham za rolę Crisitiny w Chirurgach. Chwile mi to zajęło, ale na co dzień mam dostęp do Netflixa, a Killing Eve jest dostępne na HBO GO. Obsesje Eve to thriller, więc jeśli lubicie takie klimaty i wątki kryminalne, to intelektualna gra Eve i Villanelle (Jodie Comer) zdecydowanie podbije Wasze serca. A jeśli to nie Wasze klimaty, to i tak zachęcam, żeby spróbować chociażby dla tych dwóch świetnych kobiecych ról. Najlepszym dowodem na to niech będzie Złoty Glob, który za tę rolę otrzymała Sandra Oh.


3. Atypical 

Powiedziałabym, że Atypical to historia chłopca, 18 - letniego Sama ze spektrum autystycznym, który zmaga się z problemami wejścia w dorosłość. Ale to tak naprawdę historia całej jego rodziny - młodszej siostry, która tak naprawdę niejednokrotnie musiała zachowywać się, jakby była starsza, walki rodziców, błędów i porażek. Historia tego, jak choroba jednego członka rodziny rzutuje na życie pozostałych osób. Poza tym to bardzo ciekawa i poruszająca historia, która pomaga choć odrobinę zrozumieć złożoność tej choroby. A poza tym całość jest przezabawna i podana w lekkiej formie. Serial dostępny na Netflixie.


4. Elite

Elite, czy w polskiej wersji językowej Szkoła dla elity to z pozoru jeden z takich typowych głupkowatych seriali dla nastolatków, który opowiada o bandzie bogatych i rozpuszczonych nastolatków. No trochę w tym prawdy jest. Ale poza tym, to bardzo smutna historia opowiadająca o różnicach społecznych i stereotypach, które potrafią doprowadzić do tragedii. Serial dostępny na Netflixie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger