Kanały na Youtube, które warto oglądać

Przyznam szczerze, że bardzo długo na youtube nie zaglądałam praktycznie wcale. Nie mam kompletnie potrzeby oglądania teledysków, a do vlogów jakoś nigdy mnie nie ciągnęło. Czasami zdarzyło mi się obejrzeć jakiś film polecany przez znajomego. A no i oczywiście słodkie kotki na wykładach, nie mogę o tym zapomnieć. W jutuby zapędziłam się w zasadzie dopiero wtedy, gdy poznałam osobiście vlogujących ludzi - Anitę z No to jestem i Adę z Rafałem z Mniejsze od trzech (no wtedy jeszcze bez Rafała). I tak zaczęłam ich oglądać, a potem klikać w inne proponowane filmy i dzisiaj mam już kilka swoich ulubionych kanałów. I chociaż moich znajomych vlogerów bardzo lubię, to oglądam raczej nieregularnie, bo na youtube szukam po prostu czegoś innego. Nie da się im jednak odmówić, że robią kawał świetnej roboty, więc jeśli lubicie daily vlogi, to polecam z całego serca. A teraz czas na moje youtubowe perełki!


7 metrów pod ziemią 


7 metrów pod ziemią to świetny kanał prowadzony przez Rafała Gęburę. W każdy czwartek o 18 publikowany jest nowy wywiad z osobą, której historia jest w pewien sposób intrygująca lub kontrowersyjna. Różnorodność wywiadów jest ogromna - od rozmowy z ostatnim świadkiem Aushwitz do wywiadu z prostytutką. Poza tym, że można poznać wiele historii, o których nie słyszy się na co dzień, to najmocniejszą stroną kanału jest jego prowadzący. Ogromny takt i wyczucie sprawiają, że wywiady ogląda się z przyjemnością. A nazwa kanału dlatego, że filmy nagrywane są na parkingu 7 metrów pod ziemią właśnie.
Nishka movie 


Nishkę czytałam od dawna i uwielbiam jej teksty. Parę razy słuchałam też jej audycji radiowej oraz InstaStories, więc wiedziałam, że uwielbiam jej styl narracji, który jest specyficzny i można go albo uwielbiać, albo nienawidzić. Gdy usłyszałam, że startuje z kanałem, wiedziałam, że to będzie hit i nie myliłam się! Nishka, podobnie jak na blogu, dzieli się wiedzą psychologiczną i socjologiczną w przystępny i żartobliwy sposób.

Kasia Gandor 


Przyznam szczerze, że z wszystkich wymienionych Kasię oglądam najkrócej i mam też największe zaległości. Każdy kolejny film pochłaniam jednak z ogromnym zaciekawieniem. Kanał Kasi to kanał o wiedzy, tak bym to określiła. Jest i o biotechnologii, o żywieniu, o różnych zjawiskach. Same ciekawe i dla wielu osób (na przykład dla mnie) szalenie trudne rzeczy, o których Kasia opowiada tak, jakby były proste. Uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy, więc ten kanał jest dla mnie niesamowity. A w dodatku filmy są krótkie, więc mogę sobie je włączyć na przykład do śniadania.Andrzej Tucholski 


Andrzej to mistrz ogarniania i na kanale opowiada o tym, jak ogarniać rzeczywistość, jak się szybko i efektownie uczyć i jak maksymalizować efekty swoich starań. A do tego ma facet gadane i po prostu świetnie się go słucha. Zaczęłam oglądać jego kanał po tym, jak wysłuchałam jego wykładu i pomyślałam - wow, ale świetny facet! No i kanał jest tak samo przekonywujący.

Mówiąc inaczej 


Z Pauliną Mikułą z Mówiąc inaczej jest podobna historia - też zaczęłam ją oglądać, bo kupiła mnie swoją energią podczas panelu na See Bloggers. I taka sama jest na kanale- pozytywna i pełna energii. A do tego mówi o poprawnej polszczyźnie, a jak dobrze wiecie, to jest temat, który uwielbiam. A Paulina robi to po mistrzowsku. Oprócz serii Mówiąc inaczej, tworzy również serię Myśląc inaczej, w której dzieli się swoim spojrzeniem na świat i te filmy są równie świetne. 


Po cudzemu 


Arlena Witt dla odmiany opowiada o języku angielskim. Ten kanał zaczęłam oglądać bardzo niedawno i na początku nie byłam do końca przekonana. Ale odkąd obejrzałam odcinek o tym, jak wymawiać słowo "Polska" i nikt już mnie więcej nie pytał, czy jestem z Holandii, to oddałam Arlenie honor i zdecydowanie polecam ten kanał. Można się tu bardzo dużo nauczyć, tak naprawdę niezależnie od poziomu wiedzy. Wydawało mi się, że to wiedza, którą mam już od dawna, ale uwierzcie, że się myliłam, mimo że po angielsku mówię całkiem dobrze. 


To by było na tyle ode mnie. A Ty kogo oglądasz regularnie? Koniecznie daj znać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger