Share Week 2020 - blogi, które polecam

Jest kwiecień, a więc pora na Share Week 2020, czyli akcję organizowaną co roku przez Andrzeja Tucholskiego, w której blogerzy polecają blogerów.  Przejrzałam bloga i okazuje się, że to już czwarty raz, gdy biorę udział w tej akcji! 

Bo dobrem trzeba się dzielić. I to moja dewiza życiowa. 

Szczególnie, gdy hejt w internecie wylewa się niemal z każdej strony. Dlatego zamiast skupiać się na tym, co mi się nie podoba, wolę dzielić się tym, co wartościowe i dodawać skrzydeł moim ulubionym twórcom- bo sama, jako blogerka, dobrze wiem, ile znaczy, gdy ktoś podzieli się ze światem informacją o tym, że tworzysz coś fajnego. 

Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z twórcami internetowymi (a w sumie to z twórczyniami), które tworzą świetnie treści i mają wpływ na moje życie. 

A dla chętnych zostawiam Wam też polecjaki z poprzednich lat (nadal aktualne): 2017, 2018, 2019.

 

 

 

Ciut Więcej

Karolina to blogerka i youtuberka, która dzieli się swoim podejściem do zero waste i etycznego kupowania. Podjęła rok bez zakupów, chodziła przez miesiąc w siedmiu ubraniach i wiele innych! Do tego mówi też o sztuce i dzieli się swoją wiarą tak zupełnie przy okazji. 

Razem z mężem prowadzi sklep Roślinne przestrzenie, gdzie można kupić różne cuda autorstwa polskich twórców. 

Karolinę po prostu trzeba poznać! Nawet jeśli wydaje Ci się, że tworzone przez nią treści nie są dla Ciebie. Ona jest tak pozytywna, że to isę w głowie nie mieści! I wiem dzięki niej, do którego kosza wrzucać karton po mleku! 

Co z tym seksem?

Kasia to psycholożka i studentka seksuologii, która za cel postawiła sobie propagowanie edukacji seksualnej. A to sprawa w naszym kraju niestety nadal bardzo potrzebna. Kasi robi świetną robotę i dzieli się ogromem rzetelnej wiedzy, która niekoniecznie jest popularna. 

Warto zaobserwować Kasię nawet, jeżeli wydaje Ci się, że wiesz - co z tym seksem? Bo gwarantuję Ci, że Kasia pokaże Ci, że nadal jest coś, czego nie wiesz. 

A ja sama z autorką wyjątkowo się utożsamiam, bo przeszłyśmy bardzo podobną drogę, w której kościół bardzo namieszał nam w głowie pod kątem postrzegania własnej seksualności. 

Blog Co z tym seksem? - na blogu znajdziecie wiele treści, ale obecnie Kasia działa głównie na Instagramie Co z tym seksem. 


 

 

 

Pani od pokoju 

Kobieta petarda. To najlepsze podsumowanie- adw. Joanna Parafianowicz, założycielka portalu Pokój adwokacki, współautorka bloga Prawnicy kochają inaczej, Youtuberka, autorka podcastu, felietonistka i pewnie jeszcze milion innych rzeczy! 

Pokój adwokacki śledziłam jeszcze zanim wpadłam na pomysł, żeby zostać adwokatem. Ale wiecie, to raczej prawniczy kontent- i wiele treści (a tym bardziej memów) dla nie-prawników będzie zwyczajnie nudna albo nieśmieszna. Prawnicy kochają inaczej to z kolei moim zdaniem przemyślenia absolutnie uniwersalne i polecam każdemu. 

Ale dla mnie samej najbardziej inspirująca w tym wszystkim jest sama Pani od pokoju. Na jej działalność w internecie bardziej zwróciłam uwagę, po przeczytaniu jej książki: "Jeśli chodzi o prawo to mogę doczytać". A dziś obserwują @paniodpokoju na Instagramie, oglądam poczynania na Youtube i słucham podcastów. I zwyczajnie myślę sobie wtedy, że taką prawniczką właśnie chcę być! 

A dla nie-prawników to po prostu świetna babka- matka, kobieta pracująca, kochająca zwierzęta i przede wszystkim mająca świetne poczucie humoru i ogromny dystans do siebie samej. A tego warto się uczyć niezależnie od profesji. 

http://pokojadwokacki.pl/
To na tyle. Kolejność przypadkowa. A ja jestem ciekawa Waszych ulubionych twórców! Dajcie znać- chętnie odkryję kogoś nowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger