Piątek trzynastego- pechowy?

Cały facebook i Instagram zalany piątkiem trzynastego. Gdzie nie pójdę, to słyszę- o nie, piątek trzynastego. Na pewno będę miała pecha! Słyszeliście to? A może sami wypowiadacie takie słowa? Przyznam się Wam szczerze, że póki nie trafiłam dzisiaj na pierwszy tekst z serii "piątek trzynastego", to nawet się nie zorientowałam, że z dzisiejszym dniem wiąże się jakaś wyjątkowość (albo jej brak).

piatek-trzynastegoJaki wpływ na pecha ma piątek trzynastego? 

Piątek trzynastego za pechowy dzień jest uznawany w wielu krajach na świecie od XXw. Istnieje pogląd, że te feralną pechowość przypisuje mu się, ponieważ 13 października 1307r. aresztowano Templariuszy niesłusznie oskarżonych przez króla Francji Filipa IV. Jak dla mnie teoria trochę naciągana, ale niech będzie. Nie zmienia to faktu, że nie każdy wierzy w pechowy piątek trzynastego. Greków, Rumunów i Hiszpanów nieszczęścia spotykają we wtorki trzynastego, a Włosi mają pecha w piątek, ale siedemnastego. Czy faktycznie więc piątek trzynastego ma jakąś magiczną moc sprawczą, która sprawia, że przyplątują się do nas niewyobrażalne zrządzenia losu? 

piatek-trzynastego
www.pixaby.com

Moc sprawcza słowa 

No nie oszukujmy się- jeśli przez cały dzień nakręcasz się, że dzisiaj będziesz miał pecha, to tak właśnie będzie. Niektórzy ludzie wierzą, że jak często o czymś myślą, to to do siebie przyciągają. Podejrzewam, że jest w tym trochę prawdy. Ja jednak patrzę na to trochę inaczej. Jeśli przez cały dzień szukasz pecha, to go znajdziesz. Czy w jakikolwiek inny dzień nie zdarza Ci się potłuc kubka, przytrzasnąć ręki drzwiami, wrzucić telefon do kibla, wejść w ścianę, uderzyć się w mały palec u nogi? Mi zdarza się to mniej więcej... codziennie? Może jestem jakaś wyjątkowo pechowa, ale wydaje mi się, że jakbyś się wyjątkowo doszukiwał, to w każdy inny dzień też znajdziesz coś, co można podciągnąć pod pecha. Bo przecież nawet czerwone światło można pod pecha podciągnąć. Mieszkam koło Ronda Solidarności w Łodzi, które nawet ma swój fanpage. Codziennie stoję na czerwonym. Dla chcącego nic trudnego- jak będziesz szukał, to znajdziesz.

piatek-trzynastego
www.pixaby.com

A może szczęśliwy? 

Wszystko zależy od Twojego podejścia. Możesz sprawić, że piątek trzynastego będzie szczęśliwym dniem. Albo chociaż normalnym. Wstań z dobrym nastawieniem i nie nakręcaj się zbędnie. Na początku dnia możesz sobie zafundować pyszne śniadanie, które umili Ci dzień. I odwróć sytuację. Poszukaj szczęścia. To działa analogicznie, jeśli się nakręcisz na to, że to będzie dobry dzień, to znajdziesz powody, żeby uznać, że takim właśnie był. I przy okazję rozwiniesz w sobie wdzięczność, o której sile pisała Ania. Ja dostałam dzisiaj 5 z kolokwium, którego się bałam z przedmiotu, który zdecydowanie mi nie leży, nie było kolejki w bufecie i zdążyłam zjeść obiad w 15 minut przerwy, którą miałam, a na ostatnich zajęciach wypuścili nas wcześniej i nie musiałam stać w najgorszych korkach, wracając do domu. Może jednak da się znaleźć trochę szczęścia? Następny piątek trzynastego już w kwietniu- nie przegap okazji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger