9 wyjątkowych miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć!

Złapać podróżniczego bakcyla jest bardzo łatwo. A jeszcze łatwiej jest zachłysnąć się odległymi podróżami, tropikami i to mającą same zalety "zagranicą". Daleka jestem od stwierdzenia, że trzeba najpierw zwiedzić swój kraj wzdłuż i wszerz, żeby odkrywać świat. Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poznawać inne państwa, nie znając wszystkich zakątków swojego. Ale bardzo nie lubię, gdy ktoś narzeka na Polskę i mówi, że tutaj nic nie ma. Że jak wakacje to tylko zagranicą, że co ma pokazać znajomym z innych państw w naszym kraju? A my mamy piękny kraj! I warto odkrywać jego uroki, poznawać i cieszyć się tym, co mamy na wyciągnięcie ręki. A fakt, że nasze państwo nie jest ogromne działa tutaj tylko na korzyść, bo dzięki temu łatwiej zorganizować na przykład weekendowy wypad. Sama nie jestem ekspertem od podróżowania po Polsce i nie byłam w naprawdę wielu miejscach. Dacie wiarę, że w tamtym roku pierwszy raz byłam na Mazurach? Ale bardzo chciałabym to zmienić i dlatego powstaje ten tekst. Chcę się z Tobą podzielić wyjątkowymi miejscami w Polsce. W niektórych z nich byłam, a inne bardzo chciałabym odwiedzić. Może zainspirujesz się i gdzieś wybierzesz?1. Kępa Redłowska, Gdynia 


Bałtyk to miłość moja największa i bardzo lubię spędzać czas nad polskim morzem. Jasne, że się wkurzam, gdy wieje i pada, ale widoki są nieocenione. Jednym z moich ulubionych miejsc jest gdyńska Kępa Redłowska. Nie wdrapałam się na samą górę, ale widziałam zdjęcia zrobione przez Karola i myślę sobie, że muszę to zmienić, bo zdecydowanie warto. To wyjątkowo piękny fragment polskiego wybrzeża. 


2. Kolorowe Jeziorka, Rudawy Janowickie 


Powstałe na terenie dawnych kopalni. Turkusowe, Purpurowe, Żółte. Wyglądają jak przerobione w Photoshopie. To jest jedno z miejsc, które bardzo chciałabym odwiedzić i zobaczyć to na żywo. Oglądałam już tyle zdjęć, że trudno to opisać, ale to miejsce mnie po prostu fascynuje. Sami zobaczcie, jak magicznie to wygląda! 

kolorowejeziorka.pl

3. Dziura bełchatowskiej kopalni, Kleszczów 


Może nie wydaje się to czymś szałowym, ale ta dziura naprawdę robi wrażenie. Ma w sobie coś ciekawego i zdecydowanie jest wyjątkowa, bo drugiej tak wielkie dziury daleko szukać. Poza tym to coś zupełnie innego i takiego, czego na co dzień nie mamy okazji oglądać. No i za jakiś czas, gdy skończy się węgiel powstanie sztuczne jezioro i dziury oglądać nie będzie można. Jeden z najlepszych punktów widokowych znajduje się w Kleszczowie, najbogatszej gminie Polski. 


4. Niebieskie Źródła, Tomaszów Mazowiecki 


Nadal pozostajemy w województwie łódzkim. W rezerwacie przyrody Niebieskie Źródła byłam dawno temu na wycieczce szkolnej i niestety mało pamiętam. Wycieczkę trudno zaplanować, bo jeziorka największe wrażenie robią, gdy jest słonecznie i promienie się odbijają w tafli wody. Pamiętam jednak, że robiły duże wrażenie i bardzo chciałabym wybrać się tam ponownie. 

wikipedia.pl

5. Ogrody na dachu biblioteki UW 


Nie jest to żaden cud natury, a świetny pomysł człowieka. I bardzo mi się ten pomysł podoba. Gdybym mieszkała w Warszawie, to pewnie bym tam przesiadywała z książkami, wypożyczonymi z biblioteki. Świetne miejsce, żeby na chwile uciec od zgiełku miasta, iść na spacer, posiedzieć i się pouczyć, podziwiać widoki albo wybrać się na randkę. Ale ja w ogóle lubię dachy i wysokości, więc mogę nie być obiektywna. 


6. Kopalnia soli 


Do wyboru mamy Bochnię i Wieliczkę. Są zupełnie inne, ale myślę, że i tu i tu można doświadczyć czegoś ciekawego. Wieliczkę co prawda widziałam tylko na zdjęciach, ale w Bochni nocowałam i to było niesamowite przeżycie. Poza tym nie ma tam zasięgu, więc można spędzić weekend offline. W ogóle zwiedzanie kopalni to dla mnie świetna sprawa i chętnie korzystam, jak tylko mam okazję. 


7. Krakowski Kazimierz 


Niby to tylko dzielnica miasta, niby nic szczególnie wyjątkowego. Ale takiego drugiego miejsca nie ma. Ilekroć czytam w jakimś przewodniku, że ta dzielnica to taki krakowski Kazimierz, to szukam jej z podekscytowaniem. W Pradze nawet nie zwróciłam uwagi na dzielnicę żydowską. Kazimierz jest wyjątkowy, oderwany od rzeczywistości, wiecznie tętniący życiem. No i mają tam najlepsze zapieksy. 


8. Pustynia Błędowska


To miejsce to moje marzenie, odkąd pierwszy raz jako dziecko usłyszałam, że mamy w Polsce pustynię. Potem się dowiedziałam, że to nie do końca taka prawdziwa pustynia, ale nie zmienia to faktu, że bardzo chciałabym ją zobaczyć. A wyobrażacie sobie, jakie świetne zdjęcia można tam zrobić? 


9. Twój pomysł 

Bardzo chętnie się dowiem, co dla Ciebie jest takim miejscem, które obowiązkowo powinno się zobaczyć? Może to coś z Twojej najbliżej okolicy, tak jak dla mnie kopalnia? Daj znać w komentarzu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger