Najlepsze, co możesz sobie dać w prezencie

My, kobiety często mamy tak, że sobie ciągle czegoś odmawiamy i na coś sobie żałujemy. Wiecznie się o kogoś troszczymy, gotujemy obiady, prasujemy, dbamy o to, żeby było innym ciepło i wygodnie. Potem rodzimy dzieci i koncentrujemy się na nich. Czasami bardziej niż na sobie. I zazwyczaj to jest super, często to jest przecież element naszej osobowości, kobiecości i roli w życiu. Pewnie masz tak samo, jak ja i po prostu lubisz się troszczyć o innych, robić ciepłe obiadki i dbać o to, żeby ubrania były czyste i wyprasowane, ale w tym wszystkim nie można zapomnieć o sobie.

Rozpieszczaj siebie. Tyle w zasadzie mogłabym powiedzieć i zakończyć tekst. Ale trochę rozwinę wątek, bo chcę Cię bardziej do tego namówić i przekonać. Rozpieszczać siebie warto. Tak naprawdę nie będziesz nigdy dobrą dziewczyną, żoną, kochanką czy matką, jeśli nie będziesz rozpieszczała sama siebie. Co z tego, że będziesz dbała o innych, jeśli siebie samą pozostawisz na samym końcu. Musisz być rozpieszczona, zadbana i szczęśliwa, żeby móc sprawiać innym szczęście.. To proste. Warto robić od czasu do czasu coś dobrego wyłącznie dla siebie. Podstawą funkcjonowania w życiu i budowania głębokich relacji z innymi jest miłość do samej siebie. Od tego się wszystko zaczyna. Aby potrafić obdarowywać innych, musisz najpierw zaakceptować i pokochać siebie, a rozpieszczanie się jest na to świetnym sposobem.

Może warto raz na jakiś czas poświęcić trochę czasu tylko dla siebie? Kilkanaście minut tylko dla Ciebie i na przykład dobrej książki? A może ciągle brakuje Ci czasu na to, żeby rozpocząć medytacje, o których marzyłaś od dawna, ale ciągle coś staje na przeszkodzie? Prawda jest taka, że jeśli poświęcisz w ciągu dnia kwadrans tylko dla siebie, to świat się nie zawali i spokojnie potem wszystko ogarniesz. Wiem, że bywa tak, że czasami budżet domowy bywa napięty. Czasami jest trudno i dobrze o tym, ale warto od czasu do czasu wydać na przyjemność dla siebie pieniądze i tyle. A najważniejsze, żeby zrobić to bez wyrzutów sumienia! Może postanowisz sobie zafundować masaż? Przecież większość z nas prowadzi siedzący tryb życia i daje na co dzień niezły wycisk swojemu kręgosłupowi. Jestem pewna, że nasze ciało byłoby bardzo wdzięczne, gdybyśmy zafundowali mu taki relaks. Przyznam się,, że sama niezbyt często doświadczam takich przyjemności i zazwyczaj przypominam sobie, gdy faktycznie boli mnie kręgosłup, a przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Może przekonam Cię do tego pomysłu, jeśli powiem Ci, że w studiu masażu i bioodnowy Szlachetny Dotyk w Łodzi na hasło: pinkwellington otrzymasz 20zł* zniżki na dowolny zabieg? Masz szansę zafundować sobie relaks, odrerwać się od codzienności i odstresować za mniej więcej tyle, ile wydajesz jednorazowo na mieście. Wtedy zazwyczaj tej kasy nie jest szkoda, a umówmy się, że nie zawsze są to najlepiej spożytkowane fundusze.

Rozpieszczanie siebie to też dbanie o siebie i swoje zdrowie. Czasami z przerażeniem oglądam w programach telewizyjnych młode kobiety, które po urodzeniu dziecka nie potrafiły znależć czasu dla siebie i doprowadziły swoje zdrowie do fatalnego stanu, musząc np. usunąć większość zębów. Takie coś nie dzieje się z dnia na dzień. To długotrwałe zaniedbanie i stawianie siebie na końcu. Trudno mi to sobie wyobrazić, bo przecież zdrowie to podstawa i nie przychylisz innym nieba, jeśli nie będziesz zdrowa i pełna sił. Może z okazji Dnia Kobiet pomyśl o zrobieniu kontrolnych badań okresowych? Kiedy ostatnio robiłaś podstawowe badania krwi? A kiedy ostatnio byłaś u ginekologa? Niedawno był Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy i kobiety wstawiały swoje zdjęcia w różowych szminkach. Akcja jest super, ale czy na niej się nie kończy? Czy poza zrobieniem sobie selfie, pamiętasz o tym, aby zapisać się do lekarza? Do tego warto pamiętać o regularnych wizytach u dentysty, okulisty i innych specjalistów, u których powinnaś się kontrolować ze względu na swój stan zdrowia i skłonności do chorób. Ja staram się robić badania kontrolne przynajmniej raz w roku, a częściej wybieram się do lekarza, gdy coś mnie niepokoi. To bardzo ważne! Wydaje mi się to trochę oczywiste i zastanawiam się, czy na pewno jest sens o tym pisać, ale jak patrzę na statystyki i dane dotyczące tego, jak rzadko my, kobiety chodzimy się badać, to wiem, że warto o tym pisać, choć zupełnie nie powinno być takiej potrzeby.Kobieto! Jesteś piękna, wyjątkowa i silna. Pamiętaj o tym każdego dnia! Ale, żeby mieć swoją wyjątkowo moc, musisz o siebie dbać, rozpieszczać się i pamiętać o regularnych badaniach. Rozpieszczanie siebie wcale nie musi kosztować milionów, choć uważam, że czasami warto sobie pozwolić na coś luksusowego albo przyjemnie zbędnego, albo zrobić coś o czym marzyłaś od dawna. Ale można też zadbać o siebie, swój rozwój i samopoczucie za darmo lub niskim kosztem. I nawet nie próbuj mieć wyrzutów sumienia ani myśleć, że jesteś egoistką. Taki egoizm to najzdrowsza postać miłości do samej siebie, która jest nam wszystkim bardzo potrzebna.


* Rabat nie łączy się z innymi promocjami
Tekst powstał w ramach współpracy ze Szlachetny Dotyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger