Miej to na oku! + Wygraj zestaw soczewek

Nie jest tajemnicą, że mam wadę wzroku. Zorientowałam się, że chyba jest coś nie tak, gdy siedząc w pierwszej ławce, miałam problem z przeczytaniem tego, co było na tablicy. To była chyba 6 klasa podstawówki. Dumnie wybrałam swoje pierwsze okulary, bo żyłam wtedy w przeświadczeniu, że dodadzą mi powagi i marzyłam o okularach. O aparacie na zęby zresztą też, ale chyba wiele dziewczynek przechodzi taki dziwny etap. Potem poszłam do gimnazjum i okazało się, że już tak bardzo nie lubię swoich okularów. Na przerwy raczej je zdejmowałam i udawałam, że nie są mi potrzebne, a wada wzroku postępowała. Bo żeby nie pogłębiać wady, trzeba ją korygować. I tak zrodziła się moja przygoda z soczewkami, która trwa do dzisiaj. Soczewki to dla mnie ogromny komfort i zupełnie nie wyobrażam sobie bez nich życia. Mam tę ogromną przyjemność, że dzisiaj mogę się z Tobą podzielić moimi wskazówkami dotyczącymi noszenia soczewek i zaprosić Cię do udziału w konkursie!






Niezliczone zalety 


Odkąd poznałam soczewki, to nie wyobrażam sobie z nich zrezygnować. Chyba że zrobiłabym laserową korektę wzorku, ale ta też ma pewne wady i ograniczenia, więc na razie jestem wierna moim szkłom kontaktowym. O zaletach noszenia soczewek już nawet napisałam tekst, bo to jest po prostu rzecz, która znacząco podnosi komfort mojego życia i którą doceniam każdego dnia. Możliwość noszenia okularów przeciwsłonecznych, swobodnego pływania, brak zaparowanych szkieł i łatwiejsze wykonanie makijażu to takie pierwsze elementy, które przychodzą mi do głowy. Wydawać by się mogło, że soczewki nie mają żadnych wad. I w zasadzie tak jest, ale trzeba pamiętać o tym, że przy noszeniu szkieł kontaktowych, należy bardziej dbać o oczy. Soczewki sprawiają, że spojówka szybciej wysycha i jest większe ryzyko zapalenia. Dlatego warto mieć to na uwadze i dbać o higienę soczewek.


Cyfrowe zmęczenie wzroku 


Prawda jest taka, że spędzamy coraz więcej czasu przed ekranem czy to telefonu, czy komputera, a to nie pozostaje bez znaczenia dla naszych oczu. Wpatrzeni w ekrany komputerów i smartfonów, mrugamy znacznie rzadziej niż powinniśmy, co nie pozostaje bez znaczenia dla naszych oczu. Cyfrowe zmęczenie wzroku objawia się min. suchością spojówek, niewyraźnym widzeniem, bólem głowy. Poza tym, że warto ograniczyć korzystanie z urządzeń męczących wzrok, a na pewno robić częstsze przerwy, to ważną kwestią są również odpowiednio dobrane do trybu życia soczewki.


Baush + Lomb Ultra 


Firmę Baush + Lomb znam od wielu lat, bo właśnie soczewki tej marki nosi moja mama. Ja jednak zawsze wybierałam inne. Takie akurat zaproponował mi pierwszy okulista i tak zostało. Mając jednak możliwość przetestowania soczewek ultra, wykorzystujących nową technologię nie wahałam się ani chwili. Dzięki technologii Moisture Seal komfort noszenia soczewek jest wyższy, ponieważ chroni ona soczewki przed wysychaniem powierzchni, spowodowanych rzadszym mruganiem. Dba również o zdrowie dzięki przepuszczalności tlenu przez soczewkę i komfort widzenia, gdyż materiał soczewki, który cechuje się zdolnością do zatrzymania dużej ilości wody, przyczynia się do poprawy jakości widzenia.
Soczewki te są miesięczne, wiec zmusza nas to do wzmożonego dbania o szkła, dzięki czemu korzystanie z soczewek jest bezpieczniejsze dla naszego wzroku. Bałam się, że moje oczy nie przystosują się do soczewek innego producenta, ale wszystko się udało. Na co dzień nie zauważam znaczącej różnicy, ale na początku zauważyłam, że widoczność jest nieco lepsza. Teraz do tego przywykłam. Wydaje mi się również, że mniej wysychają mi oczy, ale na to wpływ może mieć również kończący się okres grzewczy. W każdym razie soczewki noszą się bardzo dobrze!


Miej to na oku! 


Profilaktyka to podstawa! O oczy trzeba dbać tak samo jak o wszystko inne. A jeśli nosi się soczewki, to szczególnie trzeba mieć to na uwadze i kontrolować swój wzrok, a także stan spojówek. To okulista powinien zadecydować o tym, jakie soczewki można nosić i czy w ogóle jest to wskazane. Dobrze wiecie, że gorąco propaguje wszelkie akcje profilaktyczne i regularnie namawiam Was do dbania o siebie i robienia badań kontrolnych. Dzisiaj mam możliwość Wam to umożliwić. Aż 16 z Was ma możliwość wygrania darmowego badania wzroku i miesięczny zapas soczewek Bausch + Lomb Ultra, a także mały płyn.

Co musisz zrobić? 


Wejdź na stronę: http://wyprobuj.miejtonaoku.pl/ i wypełnij ankietę, podając unikalny kod mojego bloga: B&LUltra2aaa30 . Potem dostaniesz maila zwrotnego z informacją, czy zostałaś zakwalifikowana do programu, czy nie. Konkurs trwa przez 8 dni, a platforma otwierana jest codziennie o godzinie 12 i 19. Startujemy jutro, a szanse macie codziennie aż do 29 marca. Macie więc spore szanse na to, żeby zrobić sobie darmowe badanie wzroku i przetestować soczewki. Codziennie będę Wam przypominała o akcji na moim Instagramie





Tekst powstał we współpracy z marką Bausch + Lomb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger