Każdy czasem potrzebuje być sam

Jeżeli miałabym się sklasyfikować, to zdecydowanie jestem ekstrawertykiem. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, spędzać czas ze znajomymi i otaczać się pozytywnymi i inspirującymi osobami. To ze spotkań z ludźmi czerpię energię i nakręcam się do dalszego działania. Nie lubię samotności, gdy przez dłuższy czas siedzę sama, po prostu źle się czuję, tracę energię i staję się przybita. Zupełnie nie wyobrażam sobie na przykład mieszkać sama. Chyba kompletnie bym zwariowała. Jak przez dwa dni siedzę sama w domu to jakoś tak mi dziwnie i pusto i koniecznie muszę sobie ten czas zapełnić. Za to uwielbiam być w miejscach pełnych ludzi, nawet jeśli nikogo nie znam, to szybko się odnajduję i zaczynam poznawać nowe osoby. Ale jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że bycie samemu ze sobą też jest spoko i przede wszystkim jest bardzo potrzebne każdemu, nawet ludziom takim jak, ja, którzy uwielbiają być otoczeni innymi ludźmi.

Czas na to, by zebrać swoje własne myśli 

Uświadomiłam sobie to będąc w Barcelonie, gdzie codziennie się z kimś spotykałam, spędzałam mnóstwo czasu poza domem i cały czas dostarczałam nowych bodźców. Gdy byłam sama, to oglądałam serial albo włączałam któryś z moich ulubionych kanałów na youtube. A na plażę i do metra zabierałam ze sobą książkę, by dalej wciągać się w losy bohaterów. Aż w którymś momencie zaczęłam się zastanawiać, czemu nie wpadam na żadne pomysły nowych tekstów na bloga, skoro tyle się dzieje. I wiecie co? Działo się za dużo. Miałam nadmiar bodźców i nie dawałam sobie zupełnie czasu na to, żeby usiąść i zebrać własne myśli. Więc co z tego, że dużo się działo, poznawałam mnóstwo ciekawych ludzi, widziałam piękne miejsca, skoro nie dawałam sobie zupełnie czasu na refleksję? Przebodźcowanie to nie jest dobra sprawa i od czasu do czasu, warto po prostu usiąść i się wyciszyć. 


Poznaj samego siebie 

Taki czas w samotności, to dobra okazja, by lepiej poznać samego siebie. Zastanowić się nad tym, co jest dla nas istotne, co nam sprawia przyjemność, a co przeszkadza. Co byśmy chcieli zmienić, w którą stronę iść, czego w danej chwili oczekujemy od życia. Łatwo jest popłynąć z prądem i przejąć pragnienia, dążenia i cele większości osób, przyjmując je za swoje, nie zastanawiając się nawet nad tym, czy to też Twoje pragnienia i cele. Łatwo dać się złapać codziennemu pędowi i nawet nie zauważyć, że domek z ogródkiem i gromadka dzieci, do których dążysz, tak naprawdę zupełnie nie są Twoim marzeniem.
Ej, Ty też jesteś całkiem niezłym towarzystwem 

Gdy przyleciałam do Barcelony, zaczęłam świrować, że jestem kompletnie sama i pewnie nie poznam nikogo fajnego, i nie będę miała co robić, i przez dwa miesiące będę siedziała kompletnie sama i dzieliłam się swoimi obawami z przyjaciółką. I powiedziała mi wtedy, że mogę spędzać czas z jedną bardzo fajną osobą. Ona ją zna i gwarantuje mi, że to naprawdę fajna osoba. Chodziło jej o mnie samą. I tak do mnie wtedy dotarło, że w sumie to smutne nie doceniać swojego własnego towarzystwa i uważać je za bezwartościowe. I tak nauczyłam się odkrywać zalety bycia przez jakiś czas tylko samej ze sobą. I wiecie co? Dzisiaj co jakiś czas czuję, że potrzebuję sobie posiedzieć sama, bo tylko moje towarzystwo też sprawia, że się dobrze czuję.

Zadbaj o siebie

Czas spędzony samemu ze sobą, to dobry moment, by zadbać o siebie. Nałożyć maseczkę na twarz, zrobić jakąś czasochłonną pielęgnację włosów, pomalować paznokcie, albo wreszcie umówić się na wizytę do lekarza, którą przekładasz z tygodnia na tydzień. Badania kontrolne to bardzo ważna sprawa, a wiele osób ten temat zaniedbuje i sobie odpuszcza. To co piszę akurat idealnie wpisuje się w październik, który jest miesiącem walki z rakiem szyjki macicy. Kiedy ostatnio robiłaś badania? Dołączysz i zadbasz o siebie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger