Cieszę się, że jestem hetero

W tęczowy piątek, jak w żaden inny dzień, cieszę się z tego, że jestem hetero. Że mogę normalnie wyjść na spacer do parku, trzymając się za ręce. Że mogę usiąść na ławce i się całować i nikt nie będzie tym faktem zgorszony, i nikt nie będzie się krzywo patrzył. Najwyżej uśmiechnie pod nosem, że aż tacy zakochani, że nie mogą wytrzymać i iść do domu. Że gdy wrzucę zakochane zdjęcie na Instagram, to dostanie dużo serduszek, bo miłość jest piękna i wzrusza. A pod zdjęciami nie będzie hejtów dotyczących właśnie miłości. Że jak przyjdziemy razem na wesele, to wszyscy będą się zachwycać, jak ładnie razem wyglądamy, a nie udawać, że przyszłam sama.
Cieszę się, że mogę oglądać suknie ślubne, bo wiem, że któregoś dnia wezmę ślub. Że mój mąż bez problemu będzie mógł po mnie dziedziczyć i zapytać o moje zdrowie, gdy trafię do szpitala. Że będę mogła zdecydować, czy zmienię nazwisko po ślubie, a jeśli zostanę przy swoim, to dlatego, że tak chciałam, a nie dlatego, że nie miałam możliwości go zmienić. Że  to, czy będziemy mieć dzieci, będzie tylko naszą decyzją. W tęczowy piątek, cieszę się, że jestem hetero.


ciesze-sie-ze-jestem-hetero


Miłość jest dobra I chociaż uważam, że będąc singlem jak najbardziej można być szczęśliwym, to nie ma w życiu piękniejszego uczucia niż miłość. Miłość napędza to co dobre, miłość dodaje skrzydeł i sprawia, że znajdujemy więcej powodów do uśmiechu. Więc jakim cudem można być przeciwnym miłości? Bo ja nie rozumiem. Miłość w swojej istocie jest dobra i nie da się tego zepsuć. A to co dobre, powinno być pielęgnowane i wspierane, a nie piętnowane. Nie wiem, jak Ty  ale ja wolę żyć w społeczeństwie pełnym miłości niż nienawiści...

Fajnie jest być ślimakiem 


Ślimaki to chyba jeden z najbardziej różnorodnych seksualnie zwierząt (nie wiem, bo moja biologiczna wiedza jest marna). Przeczytałam jednak o ślimakach wystarczająco dużo, żeby wiedzieć, jak różnorodne są. Bo są ślimaki hermafrodyty, posiadające organy męskie i żeńskie. Są gatunki, które zmieniają płeć w zależności od wieku lub partnera. I tak sobie istnieją na tym świecie, nie robią tym innym ślimakom krzywdy, a inne ślimaki ślimaczą orientację kolegów i koleżanek mają głęboko w... skorupie. I jedyny gatunek, ktory tym ślimakom do łóżek zagląda to oczywiście człowiek! Kto słyszał o wzburzeniu jakie wywołała książka o ślimaku Samie, który był hermafrodytą? Pod każdym zdjęciem dotyczącym walki z homofobią padają teksty o tym, żeby przestać promować wynaturzenia. Tymczasem, to my, jako społeczeństwo, wciąż mamy problem, żeby zaakceptować to, co jest naturalne. I cała przyroda pokazuje to bardzo dobitnie, tylko my dalej próbujemy wmawiać światu, że białe jest czarne.

ciesze-sie-ze-jestem-hetero
Ale dlaczego nie ma hetero czwartku? 

To kolejne hasło, które wyczytałam dzisiaj pod zdjęciem tęczowej Łodzi. I to ono sprawiło, że pomyślałam- cholera! Muszę napisać ten tekst! Wiesz czemu nikt dla Ciebie nie organizuje hetero czwartku? Bo to nie potrzebujesz. Przeczytaj jeszcze raz wstęp mojego tekstu i doceń, jak wiele masz. Nie ma hetero czwartku, bo hetero mają zapewnione wszelkie prawa i nie są społecznie stygmatyzowani. O co więc miałby walczyć hetero czwartek? Co miałby promować? No właśnie... promować... bo część, czuje się zgorszony, że tęczowy piątek "promuje" homoseksualizm. Po pierwsze- nie ma czego promować, bo to nie jest kwestia wyboru, ani decyzji, która można zmienić pod wpływem kolorowej reklamy. Tęczowy piątek to nie kampania supermarketu, tylko walka o prawo do miłości. I jeśli coś tu ma być promowane, to Twoja postawa heteroseksualny człowieku. Twoja akceptacja i życzliwy uśmiech, gdy następnym razem na ławce w parku zobaczysz szczęśliwą, homoseksualną parę. 


I możesz się nie zgadzać...

Możesz się nie zgadzać, możesz mieć inne poglądy. Możesz się sprzeciwiać ustawowym zmianom (od tego masz na przykład wybory). Ale żyj i daj żyć innym. Pozwól być szczęśliwym i pozwól swobodnie czuć się w społeczeństwie. Tęczowy piątek niczego Ci nie narzuca i w żaden sposób Ci nie zagraża. Nie każe Ci zmieniać orientacji. Prosi tylko, żebyś nie dyskryminował i nie szerzył mowy nienawiści. A dziś w Internecie jej jeszcze więcej niż zazwyczaj. I jeśli dalej chcesz bronić wartości rodziny, to pamiętaj też o miłości bliźniego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger