20 faktów o mnie na 20 urodziny

To dzisiaj! Dzisiaj przestaję być nastolatką. Z tej okazji postanowiłam przygotować dla Was 20 faktów na mój temat, o których nie macie pojęcia. Bardzo lubię czytać takie teksty, więc sama też postanowiłam się podzielić, chociaż musiałam się nieźle naszukać, bo każdy pomysł wydawał mi się zbyt zwyczajny.

fakty-o-mnie1. Nauczyłam się jeździć rowerem, gdy miałam 15 lat. Jakoś nigdy nie było mi po drodze, nie dostałam roweru na Komunię, moja mama też nie jeździ, więc nikt nie zabierał mnie na wycieczki. Niby próbowałam parę razy, ale nigdy nie starczyło mi motywacji. W gimnazjum moja klasa chciała pojechać nad jezioro i było mi przykro, że ja nie mogę, bo nie umiem i postanowiłam to zmienić. Kiedy tylko się nauczyłam, pokochałam rower.

fakty-o-mnie

2. Nie znoszę dźwięku tykania zegara. Nienawidzę po prostu. Nie zasnę w pomieszczeniu, w którym tyka zegar. Gdybym miała na ręce taki, który głośno tyka, to chyba bym zwariowała.

3. Trzęsą mi się ręce. Bardzo i zawsze. Czasami bardziej, czasami mniej, ale jest to widoczne. Przez to ludzie często myślą, że się bardzo stresuję. Ale mimo to potrafię zrobić ładną kreskę na oku :D

4.  Pierwszy raz sama pociągiem jechałam mając 13 lat i wysiadłam w Piotrkowie Trybunalskim na stacji towarowej, bo była odpowiednia godzina, a ja nie zorientowałam się, że nie ma dworca, wysiadając :D

fakty-o-mnie


5. Jestem straszną łamagą. Jeśli myślisz, że ty też, to gwarantuje Ci, że się mylisz. Ciężko zliczyć, ile razy leżałam na schodach lub nie zauważyłam progu i leżałam jak długa. Dodam, że zazwyczaj robię to publicznie. ;)

6. Nienawidzę rozmawiać przez telefon. Jak mam coś załatwić telefonicznie, to wolę tego nie robić, albo stać w kolejce w punkcie stacjonarnym. Nie chodzi o to, że jestem nieśmiała, czy coś takiego. Ja po prostu nie rozumiem połowy rzeczy, które ludzie do mnie mówią. -.-

7. Nie znoszę, gdy coś jest brudne. Po imprezie np. biegnę po ręcznik papierowy i płyn do mycia i czyszczę szklany stolik, albo wpadam w panikę, bo jest brudno. Na co dzień przeszkadza mi każdy pyłek i najchętniej odkurzałabym codziennie. Ale nie cierpię zmywać i zazwyczaj tego nie robię.

8. Nie umiem śpiewać. I to nie tak, jak większość osób, która nie umie śpiewać. Ja naprawdę nie potrafię. W podstawówce, gdy śpiewałam "Jadą wozy kolorowe" pani od muzyki się popłakała ze śmiechu. Przez dwa lata chodziłam na lekcje śpiewu przed egzaminami do szkoły aktorskiej, żeby opanować dwie piosenki. Komisja nie mogła wytrzymać ze śmiechu. ;)

9. Śnią mi się rożnie dziwne wynalazki, które nie istnieją, a które chciałabym bardzo mieć. Sen jest mniej więcej w formie reklam z Mango. Ostatnio na przykład śniła mi się taka kulka (coś takiego jak taki futrzany pompon), która była naelektryzowana przeciwnie do kurzu i momentalnie go do siebie przyciągała. ♥

10. Kiedy w finale Idola była Monika Brodka, tak bardzo chciałam, żeby wygrała, że własnoręcznie narysowałam ogłoszenia zachęcające do głosowania na nią. Na każdym był rysunek Brodki, informacja o finale i numerach do wysyłania sms-ów i takie wyrywane karteczki z numerami. Potem porozwieszałam je po okolicy. Cóż.. Brodka wygrała ;)

11. Kompletnie nie mam orientacji w terenie. Potrafię się zgubić w rodzinnym mieście, nie mówiąc już o Łodzi. Miałam w liceum rozszerzoną geografię i teoretycznie potrafię czytać mapę, umiem dojść do konkretnej ulicy, ale nie mam pojęcia, w którą stronę powinnam pójść. Nie raz zdarzyło mi się być na ulicy, której szukałam i iść w złą stronę. Standard. Na Santorini w maleńkiej miejscowości Oia przewodnik powiedział, że jest czas wolny, miejsce zbiórki jest tu i tu i nie ma szansy się tu zgubić. My z mamą po 5 minutach nie wiedziałyśmy, gdzie jesteśmy, bo wszystkie białe domki wyglądały tak samo.

12. Kiedy byłam mała, mówiłam bardzo dużo i zagadywałam wszystkich dorosłych, opowiadając różne anegdotki. Koleżanki z pracy babci mówiły na mnie Hanka Bielicka.

fakty-o-mnie

13. Nie myję rąk w obleśnych, publicznych toaletach. Te umywalki obrzydzają mnie do tego stopnia, że nie mogę się przełamać i wolę nie umyć rąk, niż ich dotknąć.

14. Nie wyobrażam sobie nie zjeść w niedzielę rosołu. Nawet na wakacjach idę do restauracji i jem rosół, a jeśli nie mam takiej możliwości, to posiłkuję się zupką chińską o smaku rosołu. Zawsze też w niedziele noszę sukienki. Zawsze od jakiś 7 lat.

fakty-o-mnie


15. Nie wychodzę z domu bez grzebienia, a pierwsze co robię, gdy wchodzę do pomieszczenia, to czesanie się.

16. Jestem leworęczna.

17. 12 sezonów Chirurgów, czyli 269 odcinków obejrzałam w niecałe 4 miesiące.

18. Panicznie boję się korka od szampana. W dzieciństwie chowałam się pod kołdrą w drugim pokoju, kiedy ktoś otwierał butelkę. Dzisiaj ograniczam się do zamykania oczu i zatykania uszu. Podejrzewam, że nigdy nie otworzę szampana sama.

19. Jeśli coś mnie bardzo rozśmieszy, to nie mogę przestać się śmiać i  śmieję się, aż popłaczę się ze śmiechu. Wygląda to przekomicznie. Podobno.

20.  Bardzo chciałabym mieszkać nad morzem. Myślę, że Gdańsk byłby najfajniejszy, chociaż nie mówię, że jakieś cieplejsze miejsce mnie nie kusi, ale nie wyobrażam sobie mieszkać za granicą.

fakty-o-mnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger