8 darmowych punktów widokowych w Barcelonie

Uwielbiam punkty widokowe i zawsze przed wyjazdem sprawdzam, skąd będzie najlepszy widok na panoramę miasta. Prawdopodobnie to jeden z powodów, dla których tak bardzo kocham Barcelonę - to miasto pełne punktów widokowych. W dodatku architektura jest bardzo symetryczna (poza Sagradą, która wygląda jak doklejony element), co sprawia, że podziwianie widoku z góry jest jeszcze fajniejsze. Dzisiaj mam dla Was aż 8 miejsc, z których możecie zobaczyć Barcelonę z góry zupełnie za darmo!
- Arenas de Barcelona

Arenas de Barcelona to niegdysiejsza arena byków, zlokalizowana przy placu hiszpański (metro Espanya, L3). Dzisiaj jest to po porostu centrum handlowe. Na punkt widokowy wiedzie "panoramiczna" winda, która jednak jest płatna. Na taras widokowy bez problemu dostaniesz się przez galerię - schodami ruchomymi lub windą na samą górę. 

 

 

- Muzeum Katalońskie

 Będąc przy Arenie Byków, warto przejść się kawałek dalej do Muzeum Katalońskiego (obok nie odbywają się wieczorne pokazy fontann). To miejsce, z którego po raz pierwszy zobaczyłam panoramę Barcelony, w dodatku wieczorem. Zaparło mi dech w piersiach. Trzeba pokonać wiele schodów, ale zdecydowanie warto!
-Bunkers El Carmel

Bunkry to zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc w całej Barcelonie! Jeszcze do niedawna mało znane i odwiedzane bardziej przez lokalsów, dzisiaj coraz bardziej popularne. Najlepiej wybrać się tam jednym z autobusów (zależnie skąd jedziecie, wystarczy sprawdzić trasę w google maps, wpisując bunkers el carmel). Można tam zorganizować piknik, napić się wina i zrobić piękne zdjęcia. Uwielbiam taką atmosferę! Zdjęcie główne też zostało zrobione właśnie tam. 

 

- Park Guell

 Park Guell jest najczęściej odwiedzany dla płatnej części z charakterystyczną ławką i domkami, zaprojektowanymi przez Gaudiego. Park jednak to ogromny darmowy teren, po którym można spacerować i podziwiać widoki, które z każdym kolejnymi krokiem są coraz piękniejsze. Najlepszy punkt widokowy to tzw. Golgota - kamienna góra z trzema krzyżami.
- Muzeum Museu d'Historia de Catalunya 

 Muzeum jest zlokalizowane w okolicy portu i stacji metra Barceloneta (L4). Trafiłam tam zupełnie przypadkiem - po prostu przechodziłyśmy i spontanicznie weszłyśmy sprawdzić, co jest w środku. W muzeum nie byłam, ale na ostatnim pietrze jest darmowy taras widokowy. Nie jest to imponująca wysokość, bo chyba tylko 4 piętro, ale widok na port i tak jest bardzo ładny.- Montjuic


Montjuic to całe wzgórze, na którym znajduje się również Muzeum Katalońskie. Mówiąc jednak Montjuic mam na myśli zamek na wzgórzu, który jest chyba najwyższym punktem. Za darmo (tzn. w cenie zwykłego biletu) można dostać się tam kolejką z metra Paral-lel (L2 i L3). Wstęp na zamek jest darmowy bodajże w pierwszą niedzielę miesiąca, ale i tak widoki, które rozciągają się z okolicznych parków są warte wycieczki.

 

- Tibidabo


Tibidabo to chyba najwyższe wzgórze w całej Barcelonie i przyznam, że dla mnie widok był najmniej imponujący, właśnie z tego powodu, że było już zbyt wysoko. Może to być fajna opcja dla miłośników dobrej zabawy, bo na wzgórzu zlokalizowany jest park rozrywki. Droga zajmuje tam jednak dużo czasu (z placu katalońskiego koło godziny, najpierw pociągiem, potem kolejka i autobusem), więc dla mnie przy krótkim pobycie szkoda po prostu czasu.- Hotel W 


A dokładniej mówiąc, zlokalizowany na 26 piętrze, bar Elipse. Nigdy nie piłam drinka (no dobra, ten zdecydowanie nie był darmowy...) w tak pięknych okolicznościach. W tym miejscu można się zdecydowanie poczuć luksusowo! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój dobre słowo, motywująca krytyka są dla mnie motorem do działania! Zostaw ślad po swojej obecności. :)

Copyright © 2014 Nikola Tkacz - blog lifestylowy , Blogger